BIZNES I TECHNOLOGIE #21: Founder Institute Warsaw

Czym jest Founder Institute? Zapoczątkowany w Dolinie Krzemowej program szkoleniowy i akcelerator startupów we wczesnej fazie rozwoju. Dziś udziela wsparcia startupom i przedsiębiorcom w ponad 40 krajach. W ramach Founder Institute powstało już 1300 nowych firm, które stworzyły ponad 1 mln nowych miejsc pracy. Misją Instytutu jest „globalizacja Doliny Krzemowej” i budowanie stabilnych ekosystemów biznesowych dla nowo powstałych firm.

Ukończenie Founder Institute to duże wyzwanie.

Ukończenie Founder Institute to duże wyzwanie, po pierwsze tylko około 30% aplikacji, jest kwalifikowanych do programu. Potem mniej niż 40% uczestników kończy program. Powody są różnie, jednak Ci, którzy nie ukończyli programu, są zapraszani do ponownego uczestnictwa.

Aby ukończyć program, uczestnik powinien rozwinąć angażujący pomysł na firmę technologiczną. Pomysł jest oceniany przez mentorów programu. Następnym krokiem jest planowanie rozwoju biznesu, praca nad ofertą, budowa przedsiębiorstwa i wypełnienie wszystkich zaleceń programu. Wszystko w ciągu 4 miesięcy.

Jednak po ukończeniu programu, przedsiębiorcy posiadają już firmę. Ścieżkę rozwoju zweryfikowaną przez doświadczony zespół. Rozwijane są też tak ważne umiejętności przywódcze, oraz szeroka sieć kontaktów biznesowych. Przedsiębiorcy są na tym etapie gotowi, do pozyskiwania inwestorów, oraz zatrudniania kolejnych członków zespołu.

Przedsiębiorcy kończący program, mają też dostęp do bardzo rozległego wsparcia ze strony Founder Institute, oraz innych projektów/firm obecnych w programie.

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: