BIZNES I TECHNOLOGIE #26: Lean Startup

Lean Startup najprościej to metoda tworzenia nowych, innowacyjnych produktów i usług w sytuacji dużej niepewności (którą dzisiaj doświadczają nie tylko startupy, ale też korporacje). To nie tylko miks podejścia Lean (koncentracji na niemarnowaniu zasobów), sposobu działania startupów z USA oraz zwinnego działania typu Agile, ale także metoda, która pokazuje jak radzić sobie z minimalizacją ryzyka niepowodzenia wtopy z naszym pomysłem na biznes oraz metoda, która uczy jak być po prostu przedsiębiorczym.

Lean Startup

Lean Startup bardzo mocno wiąże się z odpowiedzią na pytanie jak stać się przedsiębiorcą, jak rozwijać ludzi by byli przedsiębiorczy oraz jak pracować w zespole i firmie by każdy pracownik był takim przedsiębiorczym liderem, a nie tylko kolejnym pracownikiem od 9-17 pracującym od A do Z. Sam twórca metody Eric Ries mocno rozwija Lean Startup w kierunku Lean Leadership, bo Lean Startup przestaje być tylko metodą, a staje się sposobem na zbudowanie przedsiębiorczego sposobu myślenia i działania (z angielska mind-setu) :)

Bartek Janowicz

Ustartupowiam korporacje oraz ukorporacyjniam startupy i małe firmy. Innymi słowy pomagam średnim i dużym firmom zacząć myśleć i działać jak dobre startupy (czyli przedsiębiorczo, szybko, z oparciu o informacje zwrotne od klientów oraz korzystając z wszelkich doświadczeń i potencjału jaki kryje się we wszystkich pracownikach) oraz pomagam małym firmom, które szybko rosną, ogarnąć tak zespół ludzi, by maksymalnie efektywnie dowozili cele.

Formalnie szef firmy PROINNOVATE, przewodnik po metodzie Lean Startup, facylitator pracy zespołowej, po kilkunastu latach pracy jako człowiek od rozwoju pracowników w dużych korporacjach oraz 3 latach doradzaniu startupom. Dodatkowo organizuję meetupy odnośnie innowacji w korporacjach, trener i mentor w programach akceleracji typu Youth Business Poland oraz współpracuję z różnymi firmami konsultingowymi.

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: