BIZNES I TECHNOLOGIE #13: Nawiązywanie relacji biznesowych

Prowadzenie biznesu to gra zespołowa ponieważ nawiązywanie kontaktów i budowanie relacji było jest i będzie fundamentem sukcesu w biznesie. Relacje w biznesie stały się bardziej skomplikowane i burzliwe niż dawniej. Internet spowodował, że każdy ma kontakt z każdym, każde działanie jest widoczne a wieści rozchodzą się szybko. Każda firma może zyskać przewagę nad konkurentami jeśli będzie skutecznie zarządzać swoimi relacjami

Biznes to relacje

Jeśli chcesz aby twoja firma opierała się głównie na rekomendacjach klientów, dostawców, partnerów strategicznych i innych osób poznaj i zacznij stosować kilka prostych zasad jak:

  • tworzyć sojusze z wartościowymi partnerami
  • korzystać z wiedzy, pomysłów i umiejętności szerokiego kręgu ludzi
  • zmniejszać stres związany z działalnością dzięki życzliwości otaczających cię osób,
  • zwiększyć zyski i wartość Twojej firmy.

Grzegorz Turniak

Ekspert i numer jeden od networkingu w Polsce. Inspirujący mówca, konsultant, mentor i trener. Niestrudzony orędownik wartościowych idei: networkingu, minglingu. Założyciel i pierwszy prezes polskiego oddziału międzynarodowej organizacji networkingowej BNI. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce oraz Polskiego Stowarzyszenia Profesjonalnych Facylitatorów. Inicjator i pierwszy prezes klubu Toastmasters Leaders.

Poprzednio w swojej karierze pełnił m.in. funkcje prezesa jobpilot Polska, HR Sector Sales Manager - SAP Polska. Przez 5 lat pełnił funkcję Country Managera firmy konsultingowej Neumann Management Institute. Był także dyrektorem Polskiej Międzynarodowej Szkoły Zarządzania. Certyfikowany konsultant OD (OD Institute Ohio), nauczyciel przedsiębiorczości (Babson College) oraz certyfikowany coach ICC (International Coaching Community). W latach 2002-204 Członek Zarządu PSZK.

Współautor książek:

  • z Jackiem Santorskim „Alchemia Kariery”
  • z Romanem Wendtem „Profesjonalny networking, czyli kontakty które procentuj”
  • z Witoldem Antosiewiczem „Praktyczny poradnik networkingu”.

Mąż, ojciec Agaty i Kuby i od sierpnia 2004 dziadek oraz serdeczny przyjaciel wielu osób, które miał przyjemność spotkać na swojej drodze prywatnej i zawodowej.​

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: