BIZNES I TECHNOLOGIE #14: Przedsiębiorczość zorganizowana - Pieniądze, Inwestorzy, Startupy

Młodzi Polacy są bardzo zdolni. Nasi programiści rokrocznie wygrywają konkursy o światowym zasięgu. Niemal codziennie słyszymy o kolejnym polskim wynalazku. Jak grzyby po deszczu wyrastają niewielkie, dynamiczne firmy, prowadzone przez dwudziesto- i trzydziestolatków, którzy w kilkuosobowych zespołach pracują nad udoskonaleniem wymyślonej przez siebie idei biznesu online. Tworzą startupy i całe serce, czas oraz pieniądze wkładają w ich rozwój. Jednak zwykle niestety zapominają o tym, że nie wystarczy dobry pomysł — trzeba go jeszcze dobrze sprzedać!

Dookoła wciąż słyszymy, że pieniądze unijne psują rynek, a inwestorzy są chciwi i zabierają zbyt dużo udziałów. Przedsiębiorcy obawiają się iść tą drogą. Czy mają jakąś alternatywę?

Przedsiębiorczość zorganizowana - Pieniądze, Inwestorzy, Startupy

Autor tej książki wie, czym różni się genialny pomysł na biznes od zyskownego. Wielokrotnie pozyskiwał kapitał dla swoich firm w procesach inwestycyjnych. Jest także ekspertem od startupów i pomaga przedsiębiorcom działać na rynkach międzynarodowych. Zna rynek firm prowadzonych przez młodych przedsiębiorców w Polsce i USA. Teraz swoją wiedzą dzieli się z Tobą, młody właścicielu obiecującej firmy. Dowiesz się stąd m.in., co powoduje, że polskiemu przedsiębiorcy trudno przebić się na rynkach zagranicznych, gdzie leżą źródła kapitału inwestycyjnego oraz czy możliwe jest prowadzenie firmy opartej tylko na technologii, z pominięciem sprzedaży i marketingu.

Arkadiusz Skuza

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, ICAN Institute Harvard Business Management 2011 Program oraz Oxford BRIC Economy Distance Learning Course. Mieszkał w USA, Kanadzie, Meksyku, Rosji i oczywiście Polsce. Budował firmy (z sukcesem i z bankructwem), prowadził ponad 100 szkoleń i prezentacji, pozyskał ponad 10 mln PLN na własne firmy. Pozyskał klientów tj. Unilever, Coca Cola, Orange, BrandBank, K2Internet, PZU i wielu mniej znanych. Pozyskiwał kapitał w Polsce i Europie Zachodniej.

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: