BIZNES I TECHNOLOGIE #25: StartUp Hub Poland

StartUp Hub Poland (SHP) jest fundacją non-for-profit powołaną w 2012 roku w celu tworzenia międzynarodowego środowiska specjalistów, wynalazców i pionierów innowacyjnego biznesu w Polsce. Fundacja tworzy warunki dla największych talentów inżynieryjnych i biznesowych z regionu Europy Środowo-Wschodniej do zbudowania silnego teamu, weryfikacji założeń biznesowych i technologicznych, by inspirujące projekty przekształcać w dobrze zorganizowane przedsiębiorstwa walczące o globalne rynki. Głównym obszarem zainteresowania SHP jest clean-, nano-, agro- i bio-tech, nowe materiały, robotyka oraz aplikacje informatyczne wykorzystywane w rozmaitych gałęziach przemysłu.

Maciek Sadowski

Współzałożyciel i szef Fundacji Startup Hub Poland. Animator innowacyjnych startupów z Polski i polonijnych centrów migracyjnych specjalizujący się w pozyskiwaniu finansowania i komercjalizacji wyników badań naukowych. Promotor polskich szans rozwojowych wśród wynalazców i pionierów zaawansowanych technologii na emigracji wspierający tworzenie na ich podstawie spółek w Polsce w celu skupienia i powiększania potencjału intelektualnego Polski. Zarządzający funduszu zalążkowego StartVenture@Poland wspierającego rozwój i komercjalizację polonijnych projektów z obszaru zaawansowanych technologii o potencjale globalnej ekspansji.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, historyk filozofii. W latach 2006-2007 stypendysta na Universität Salzburg (Fachbereich Geschichte und Politikwissenschaft). W latach 2009-2015 doktorant w Instytucie Nauk Politycznych UW oraz Instytucie Filozofii UW. Nauczyciel akademicki, m.in. w Uniwersytecie Warszawskim (m.in. logika, filozofia analityczna, studia regionalne Europy Wschodniej).

Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP. Członek Komitetu ds. Nowych Technologii i Innowacji Krajowej Izby Gospodarczej. Ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Członek Polskiego Towarzystwa Filozoficznego.

Miłośnik fantastki naukowej, polskiego rocka. Reytaniak.

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: