Nerdy Nocą #7 Legenda Extenda

Z XTD-em, wielokrotnie nagradzanym muzykiem amigowym i atarowym, rozmawiamy o życiu oraz polskiej scenie wczoraj i dziś. Przypominamy chlubne i niechlubne elementy legendy, a z ławki rezerwowych wspomagają nas Shexbeer i Gepard.

Disclaimer: ten wieczór może okazać się nieco hermetyczny. Mamy jednak nadzieję, że parę osób z polskiej sceny amigowej oraz część widowni Pixel Heaven 2014 będzie się bawić co najmniej w połowie tak dobrze jak my. Oprócz nadziei mamy chrypkę i ohydne słownictwo.

Warszawa

W jaki sposób organizator party powinien dbać o szczególnych gości? Czym różni się jazda warszawskim metrem w porównaniu z trójmiejską SKM-ką? Co XTD zrobił dla beki w ciągu ostatnich 10 lat? Kogo chciał spotkać na Pixel Heaven 2014[1]?

Akcesoria i historia

Co się stało z walizką XTD-a, reklamówką, kataną i włosami? Oraz z klubowymi i extra mocnymi? Dlaczego policja zabrała mu dowód rejestracyjny?

Czy dowiemy się, czym się dziś zajmuje nasz gość? W czym nie pisze muzyki i co sądzi o nowym DigiBoosterze? Na jakim komputerze komponuje na Atari? Pytanie dodatkowe: skąd puszka piwa wie, że ma być wypita?

Scena

Rozważamy kwestię podniesioną dnia poprzedniego: dlaczego scenowcy nie rządzą światem i nie tworzą wiekopomnych produkcji. Rozmawiamy o spotkaniu z Markiem Pampuchem (nasz wywiad z Naczelnym można obejrzeć tu[2]) i o polemice, którą Marek i XTD prowadzili na łamach Magazynu Amiga. 

Krótko o komputerach i systemach operacyjnych, w tym dlaczego Windows 8 jest wporzo i dlaczego XTD nie ma smartfona. W międzyczasie nasz gość obraża hipsterów.

Anegdoty i wyrzuty

Wspominki przejawów uroczej osobowości XTD-a, w tym zamawianie pizzy wybitnie spersonalizowanej lub z dostawą do pociągu. Shexbeer przejmuje mikrofon i pyta naszego gościa o sentymenty związane ze sceną amigową. Co się dzieje z Lamersami[3] i ile członków ma grupa? 

Na koniec Kaja wyciąga papiery na XTD-a ze swojego archiwum i wszyscy puszczają się poręczy. Część tej zabawy wycięłam w montażu, a dla najwytrwalszych zbieraczy sucharów załączam skany niektórych twórczości tekstowych XTD-a[4]: Jak zrobić moduł do dema - krótki kurs dla nowych scenowych muzyków. Faks z rezygnacją z usług operatora komórkowego. Pokój przemyśleń. Listy polemiczne z naczelnym Magazynu Amiga. O bezprawnym wykorzystywaniu twórczości scenowej (jak wydawcy płyt shareware zarabiają legalnie, łamiąc prawa autorskie). Promotorzy Amigi. Bezczelnosc mojego komputera. Ulotka reklamująca Tokyo.

Już można zapisywać się na info o następnej edycji PixelHeaven -- będziemy tam i mamy nadzieję, że Wy też.

Wesprzyj Nerdy Nocą!

Jeśli chcesz zostać sponsorem następnego odcinka, przeczytam ciepłym głosem Twoją reklamę lub wyznanie -- pisz na kontakt@dekompresor.pl. Jeśli lubisz ten odcinek, podziel się nim na Facebooku, Google+ lub Twitterze. Każdy komentarz pod odcinkiem też nas cieszy!

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: