Nerdy Nocą #12 Mike Montgomery i Jon Hare

Dzisiejszej nocy Mike Montgomery (Bitmap Brothers) i Jon Hare (Sensible Software) odpowiadają na pytania Tomka Marcinkowskiego (ppa.pl). Konkretnie to nie w nocy, tylko w niedzielę nad ranem, około godz. 16, ponieważ poprzedniego dnia zaznawali rozkoszy m.in. polskiej orzechówki.

Rozmowa jest cała po angielsku, proszę się nastawić na mocny brytyjski akcent. Odbyła się na trawniku przed Pixel Heaven w 2014 r., mikrofon wywiadowczy przejął Tomek Marcinkowski, dzięki czemu mogłam chwilę odsapnąć -- było cudownie.

Firmy

Panowie opowiadają, jak zaczęła się ich przygoda z komputerami, także profesjonalna. Skąd się wzięły nazwy Sensible Software i Bitmap Brothers?

Komputery (zwłaszcza stare)

Dowiemy się, na jakich komputerach tworzyli i jakie były ich pierwsze wrażenia, gdy zobaczyli Amigę. Czy Amiga to ostatni komputer z duszą i dlaczego tak?

Tomek spytał także, jak panowie bawią się na Pixel Heaven, więc przy okazji opowiedzą, na jakie tego typu imprezy jeżdżą oraz do czego jest potrzebna retroscena.

Gry

Z pytania, które ze swoich gier panowie lubią najbardziej, popłyną opowieści o tym, jak te gry były robione.

Bardzo interesujące rozważania na temat strategii Commodore w połowie lat 90. i o tym, jakie wtedy były trendy w grach.

Jon Hare opowiada o muzyce w swoich grach, o zespole, który nad nimi pracował. Anegdota o tym, jak zrobili wideoklip za 800 funtów.

Mike Montgomery wspomina przygody w Bitmap Brothers, co prowadzi do wspomnień obu panów na temat crunchów z tamtych czasów (i czym się różnią od dzisiejszych).

Na koniec dobre słowo od ojców założycieli do wszystkich wielbiących Amigę, retro i gry.

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: