Nerdy Nocą #8 Wstydliwe sprawy. Cz.2: Relacje międzyludzkie

Tej nocy kontynuujemy z Julią temat życia osób, które chcą dobrze, i trudności związanych z tym, że na świecie są jeszcze inni ludzie.

Warto rozmawiać

Zaczynamy od tego, jak ważne jest, żeby mieć pod ręką życzliwe ucho przyjaciela. Przechodzimy do skrótów myślowych w sytuacjach towarzyskich i omawiamy na przykładzie: nowa osoba w towarzystwie słyszy, jak pozostali cieszą się z dziwnego żartu. Co zrobić?

Do czego potrzebujemy różnych ludzi wokół siebie? Znakomitości komunikacji i zalety feedbacku, czyli informacji zwrotnych w sytuacjach służbowych i prywatnych. Jak komuś zwrócić uwagę, żeby nie wyjść na buca? O przyjmowaniu i niesłyszeniu pozytywnych komunikatów. Jak nie robić wszystkiego najlepiej, tylko po prostu najlepiej, jak się da? O gospodarowaniu swoimi wydatkami energetycznymi w pracy.

Rozmawiamy też o tym, jak doceniać swoich bliskich oraz do czego zobowiązuje nas sukces i dlaczego to takie męczące.

Głosy w mojej głowie

Czy głosy w głowie są pocieszające, czy okrutne? Omawiamy pułapki pretensji, oczekiwań (w tym mówienia o swoich) i robienia założeń (na cudzy temat). Z jakimi emocjami nie umiemy sobie poradzić? Kwestia emocjonalności w miejscu pracy.

Na deser wątki romantyczne -- jak być z kimś w związku i jak zwracać uwagę na swoją ulubioną osobę. Dlaczego kompromisy nie są w związku ważne i jak żyć z kimś, kto nie ma poczucia czasu.

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: