Nerdy Nocą #6 Wyprawa motocyklowa Jedwabnym Szlakiem, cz. 1

Tej nocy moim gościem jest Kasia, która przejechała motocyklem trasę Jedwabnego Szlaku. W pierwszej części odcinka rozmawiamy o przygotowaniach do podróży.

Zaczynamy anegdotą o motocyklu, który przejechał kilkadziesiąt tysięcy kilometrów trudnych tras pod Kasią, a potem nie chciał odpalić w środku miasta pod Czesiem.

Kasia opowiada, skąd w ogóle wziął się pomysł na wycieczkę przez osiemnaście krajów[1] oraz jak się do tego przygotowywała. Przy okazji dowiedziałam się, jak wygląda rajd, na który można się tanio wybrać w Polsce.

Planowanie wyprawy

Obliczamy czas trwania takiego przedsięwzięcia i próbujemy zamknąć budżet w sensownej kwocie. Kasia podpowiada, gdzie i jak znaleźć dobrych współtowarzyszy podróży oraz przedstawia swoją ekipę: Janusza (pomysłodawcę przygody), Stojana i Malinę. 

W tej części odcinka dowiadujemy się, jak ekipa planowała koszty jedzenia i benzyny -- w ostatniej okaże się, ile naprawdę wyszło.

Rozmawiamy o forach, na których można znaleźć bardzo konkretne porady[2] dla ambitnych podróżników, oraz o niuansach załatwiania wiz do egzotycznych krajów.

Ekwipunek i higiena

Jak przygotować motocykl do podróży w trudnych i zmieniających się warunkach? Kasia poleca warsztat[3], który m.in. prowadzi szkolenia mechaniczne i podróżnicze. Czego na pewno ze sobą nie brać? A czego nie da się kupić na takiej trasie? 

Dowiesz się, czy podczas prawie trzymiesięcznej podróży panowie się golą. A panie?

Na końcu Kasia wymienia kraje, o których opowie w następnych częściach. Gdy tylko skończę montaż, okaże się, którędy dokładnie ekipa podróżowała, co zobaczyła, co ich zaskoczyło  i jakie niespodzianki były najbardziej olśniewające. Zdjecia możesz oglądać już teraz[4].

Wesprzyj nas swoją reklamą!

Jeśli chcesz zostać sponsorem następnej części odcinka, przeczytam ciepłym głosem reklamę Twoich opon, kasków, serwisu motocyklowego (mechanicznego lub internetowego) lub czegoś innego, co robisz dla motocyklistów i motocyklistek. Pisz na kontakt@dekompresor.pl.

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: