PORADNIK PODCASTERA #02: Mastering podcastu, czyli jak wybrać optymalną głośność.

Z tego odcinka dowiesz się: czym różni się normalizacja od kompresji dynamiki, jak osiągnąć idealną głośność. Jak wybrać słuchawki, oraz jak radzić sobie z ich ograniczeniami. Co to jest EBU i jakim standardom warto się podporządkować. Oraz cała masa innych przydatnych porad praktycznych i podstaw teoretycznych.

LEAD GENERATION SEMINAR Learn How to Create an Avalanche of Leads Online

Dowiedz się Wszystkiego o Generowaniu Leadów Online i Tworzeniu Podcastów od: Leon Streete - Zwycięzcy Najlepszego Podcastu Biznesowego 2015 w Wielkiej Brytanii. Wydarzenie jest przeznaczone dla właścicieli firm, przedsiębiorców, trenerów, coachów, twórców contentu, marketerów oraz pracowników działów marketingu. Oraz każdego zainteresowanego zarabianiem dzięki podcastingowi.

Jeśli chcesz wziąć udział (Sobota, 30 stycznia 2016, Całodniowe Seminarium, Hotel Szydłowski, Gdańsk Wrzeszcz) i chcesz kupić bilet ze zniżką DEKOMPRESOR, zapraszamy! Jak uzyskać zniżkę, dowiesz się w tym odcinku Poradnika podcastera.

Pro Tools | First - darmowa wersja najważniejszego narzędzia w muzycznym świecie.

Oczywiście jest to wersja ograniczona, ale te ograniczenia nie upośledzają w żaden sposób pracy podcastera. Jeśli chcesz nauczyć się pracy w tym pakiecie, a co najważniejsze, jeśli chcesz uczyć się od najlepszych - zainstaluj to oprogramowanie już dziś. I nie męcz się więcej, składając Twój podcast w byle czym. W kolejnych odcinkach poradnika przejdziemy wspólnie przez najważniejsze możliwości tej wersji, oraz określimy co podcaster może zrobić, a do czego jednak trzeba będzie doinstalować coś jeszcze.

Praktyka i teoria

W odcinku jak zwykle garść porad praktycznych. Tym razem robimy szybki mastering, by osiągnąć oczekiwaną ogólną głośność materiału na poziomie -16LUFS. Kilka słów poświęcam też różnicy między miksowaniem, a masteringiem. Opowiadam też o sposobach na wybór najlepszych budżetowych słuchawek, oraz jak radzić sobie z ich ograniczeniami. Mówię też o tym, jak zrobić dobry, profesjonalnie brzmiący materiał i na kim się wzorować. Poza tym, dużą część odcinka zajmuje rozważanie, na temat wojny głośności, standaryzacji pomiaru głośności, oraz na temat aktualnego stanu głośności materiałów nadawanych w radiu, tv oraz dystrybuowanych w internecie.

Radzę też, czego trzeba absolutnie wystrzegać się, dobierając głośność Twojego podcastu. By nie zniechęcić do siebie odbiorców.

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: