DEKOMPRESOR /PRAWO #11: Frajerzy

Zapraszamy do obejrzenia odcinka Dekompresor Prawo, który będzie poświęcony tytułowym frajerom, czyli ludziom, którzy wolą odpuścić sobie walkę i przegrać wygraną sprawę, zamiast walczyć i wziąć w ten sposób odpowiedzialność za swoje życie. Pokażemy w jak wielu sytuacjach godzimy się na wykorzystanie nas przez innych i jak duże straty ponosimy z tego tytułu. Postaramy się wytłumaczyć jak znajomość prawa pomaga, a niechęć do jego poznawania pozbawia nas należnych nam praw i powoduje nasze wymierne straty finansowe.

Przegląd typowych sytuacji

Treścią odcinka jest przegląd typowych sytuacji, w których odstępujemy od walki o swoje prawa. Nie tylko ze względu na nieznajomość prawa, ale głównie dlatego, że nie jesteśmy przekonani o możliwości wygrania.

Typowymi sytuacjami są nasze zachowania w konfrontacji ze sprzedawcą w sklepie, w kontaktach z przedstawicielami banków, firm ubezpieczeniowych, telekomunikacyjnych, biur podróży i przedsiębiorcami budowlanymi. 

Typowe zagrywki ze strony przedsiębiorcy

Pokazujemy typowe zagrywki ze strony przedsiębiorcy, nasze instynktowne i uległe reakcjie oraz podajemy rząd wielkości strat finansowych, które w związku z tym ponosimy.

Dział wiadomości bieżących

Po raz pierwszy dodaliśmy dział wiadomości bieżących o interesujących zdarzeniach  z dziedziny prawa. W tym odcinku wspomnieliśmy o wyroku Sądu Najwyższego ws zdjęć z fotoradarów, oddalonym pozwie grupowym klientów Amber Gold oraz o wyroku w sprawie Jerzy Owsiak kontra bloger, który obraził WOŚP i Jurka Owsiaka.

Zapraszamy serdecznie do oglądania i komentowania odcinka.

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: