DEKOMPRESOR /PRAWO #12: Prawo jazdy

Zapraszamy do dwunastego odcinka DEKOMPRESOR /PRAWO, którego treścią będzie dokończenie tematów zapoczątkowanych w odcinku "Frajerzy" oraz omówienie odmienności w zakresie prawa o ruchu drogowym w Polsce i Wielkiej Brytanii. Przyjrzymy się też szerzej różnym ciekawostkom związanym z poruszaniem się po drogach w różnych częściach świata. Będą również aktualności z prawa oraz odpowiedzi na pytania naszych widzów.

Dokończenie odcinka poświęconego frajerom

Dzisiejszy odcinek stanowi uzupełnienie odcinka "Frajerzy". Dodaliśmy  część poświęconą frajerom w pracy oraz jako bonus, opowiedzieliśmy co robić kiedy kancelaria prawna wzywa nas do zawarcia ugody w związku ze ściąganiem z internetu materiałów chronionych prawem autorskim. 

Newsy

W wiadomościach opowiadamy o statystykach dotyczących efektywności wnoszenia pozwów grupowych, o pozwie domniemanego twórcy bitcoina przeciwko Newsweekowi, próbach niepłacenia abonamentu RTV, utracie przez rząd 3,3 mld złotych i wielu innych ciekawostkach.

Prawo jazdy

Odcinek jest inspirowany propozycjami naszego widza i słuchacza z Angli, Pana Piotra. Opisujemy różnice w regulacji ruchu drogowego w Wielkiej Brytanii i Polsce. Porównujemu je do zapisów konwencji wiedeńskiej o ruchu drogowym z 1968 r. Przytaczamy również historię ruchu lewo i prawostronnego.

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: