DEKOMPRESOR /PRAWO #20: Wypadek i co dalej?

Zapraszamy do odcinka, w którym rozmawiamy z naszym gościem Panem Marcinem Zontkiem, Dyrektorem Generalnym Europejskiego Centrum Odszkodowań. Nasz gość opowiada o tym jak możemy dochodzić odszkodowań od towarzystw ubezpieczeniowych. Jest to tym bardziej istotne, że ubezpieczyciele starają się nie wypłacić poszkodowanym należnego im odszkodowania. A o tym ile towarzystwa oszczędzają na naszej niewiedzy dowiecie się z naszej rozmowy.

Często zdarza się, że ulegamy wypadkom komunikacyjnym czy zimą na śliskim, nieodśnieżonym chodniku. Skutkiem tych zdarzeń są złamania lub poważne obrażenia wewnętrzne. Po takim wypadku zależy nam na jak najszybszym otrzymaniu pomocy medycznej i powrocie do domu.

Niestety, czasami obrażenia są tak poważne, że wyjście ze szpitala i pobyt na zwolnieniu nie kończą naszej gehenny. Ubezpieczenie zdrowotne, które płacimy do ZUS-u nie pokrywa kosztów naszej koniecznej rehabilitacji, a pracodawca zirytowany naszą nieobecnością zatrudnia na nasze miejsce inną osobę. W wyniku wypadku możemy stracić pracę i środki do życia.

Wówczas pomocne może być zwrócenie się o pomoc do wyspecjalizowanych podmiotów, które pomogą uzyskać odszkodowanie od ubezpieczyciela sprawcy naszego wypadku. Ich wynagrodzenie nie jest niskie, gdyż dochodzi do 20% wartości uzyskanego odszkodowania, ale z regóły są oni w stanie wywalczyć 6-8 krotność tego co firma ubezpieczeniowa jest chętna dobrowolnie nam wypłacić.

W odcinku rozmawiamy o tym w jaki sposób postępować, kiedy dojdzie do wypadku i na jaki zakres usług Europejskiego Centrum Odszkodowań mogą liczyć klienci.

Działalność firm odszkodowawczych spotyka się z negatwnymi komentarzami w mediach, ale odpowiedzmy sobie na proste pytanie:

Jeżeli to my ulegliśmy poważnemu wypadkowi, a ubezpieczyciel proponuje nam śmiesznie małą kwotę odszkodowania to czy mamy się na to godzić w imię interesu firmy ubezpieczeniowej, czy też powinniśmy wywalczyć kwotę odszkodowania, która pozwoli nam wrócić do zdrowia i zapewni nam przeżycie do czasu wyzdrowienia?

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: