PORADNIK PODCASTERA #04: Audio Hijack 3 - Nagrywamy podcast na maku.

W tym odcinku przykładowe zastosowanie Audio Hijack 3 do nagrywania równolegle kilku źródeł audio. Oraz przykład świetnej wtyczki, poprawiającej brzmienie nagrań głosu ludzkiego. Bez przeciągania, bez teoretyzowania, tylko konkretna konfiguracja i komentarz.

Na maku jest trochę inaczej

Można by tak powiedzieć, choć nie jest to do końca i w 100% prawda. Zawsze, niezależnie od platformy, potrzebujemy jakiegoś oprogramowania, które potrafi nagrywać kilka urządzeń audio jednocześnie. A patrząc szerzej, tutaj urządzeniem audio, może być też program. Taki jak np. Skype. Dzięki temu, jednym narzędziem możemy nagrać praktycznie każde źródło sygnału, umieszczając każde indywidualne nagranie (źródła) w innym pliku.

A gdyby tak nagrać na żywo?

Pewnie wielu podcasterów, którzy przeszli kilka razy proces tworzenia odcinka z surowego materiału, zadaje sobie to samo pytanie. Czy nie dałoby się jakoś naśladować rozgłośni radiowej? Czy muszę poświęcać kolejny czas na składanie materiału w całości?

W tym odcinku tylko o tym wspominam, ale z kolejnych postaramy się zaatakować nagrywanie live. Nawet jeśli nie będzie to połączone z transmisją na żywo, zawsze podejście "live to tape" oszczędza bardzo wiele czasu, który normalnie poświęcamy na postprodukcję materiału.

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: