TECHNOLOGIA (OBS) #62: MacBook Pro Touch Bar, Microsoft Surface Studio, iPad Pro

Z tego odcinka dowiecie się dlaczego nie warto przesadzać ze słowem "produkt", co nowego od Adobe, oraz oczywiście konkretna dawka krytyki pod adresem zarówno Microsoftu, jak i Apple.

Adobe experiment - VoCo

O tym warto wiedzieć, Adobe zaprezentowało niezwykłe narzędzie. Coś, co potrafi zmienić treść nagrania audio, renderując nową treść za pomocą oryginalnego brzmienia głosu wypowiadającej się osoby.

Główny temat odcinka to nowy MacBook Pro

Dawno nie było premiery produktu Apple, który wywołałby tyle krytyki. Który, jednocześnie sprzedawałby się tak dobrze. W tym odcinku staramy się wypunktować wszystkie dobre i złe strony nowych komputerów MacBook Pro. Nie oszczędzany, nie chwalimy na wyrost. Będąc zgodni co do jakości wykonania sprzętu, próbujemy pokazać, że tym razem bardzo wiele decyzji nie zostało odpowiednio przemyślane. Lub wybory zostały zaadresowanie do nieodpowiedniej grupy odbiorców. Trudno nie mieć wrażenia (popartego przykładami), że "Pro" nie jest już adresowane do zawodowców.

Słowa krytyki kierujemy też do Microsoftu i jego nowego dziecka - komputera Surface Studio, oraz nowego kontrolera Surface Dial. Choć sam pomysł jest absolutnie trafiony, to już realizacja pozostawia ciągle dużo do życzenia.

Wracamy też wspomnieniem, do niedawnej premiery iPada Pro - urządzenia, które naprawdę można nazwać sprzętem dla profesjonalistów. Głównie za sprawą osiągnięcia prawdziwego wrażenia pracy na kartce papieru. Wrażenia, które jest równie ważne, co ulotne i trudne do osiągnięcia.

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: