TECHNOLOGIA (OBS) #65: Zawody przyszłości - świat za kilka lat, szybciej niż myślisz.

Sztuczna inteligencja, wirtualne światy, autonomiczne pojazdy, a może służba zdrowia? Po upowszechnieniu się silników, zawód woźnicy przeszedł do historii, ale w zamian pojawiło się zapotrzebowanie na kierowców. Czy jesteśmy obecnie świadkami kolejnej rewolucji?

Pierwszy protest przeciwko autonomicznym samochodom pochodzi od zawodowych kierowców.

Nowojorscy kierowcy (zawodowi), chcieliby urzędowego zakazu dla autonomicznych pojazdów na okres... 50 lat.

Czy to oznacza, że kierowcy zaczynają na poważnie bać się o swoje miejsca pracy? Jeśli popatrzymy na rozwój autonomicznych pojazdów w ostatnich latach, trudno dziwić się strachowi. W grę wchodzi bardzo rychła rewolucja.

Airbus i jego autonomiczna taksówka powietrzna.

Producent największego pasażerskiego samolotu świata, w tym roku (2017) planuje pierwsze testy autonomicznej powietrznej taksówki. Statek powietrzny, będzie samodzielnie docierał po pasażera, autonomicznie dostarczy go w miejsce docelowe. Do 2021 taksówka powietrzna ma być w produkcji.

Jakie zatem zawody pojawią się w niedalekiej przyszłości?

Jedno jest pewnie, potrzeba coraz więcej i więcej programistów. A tak naprawdę developerów. Fala internetu rzeczy właśnie przechodzi przez naszą rzeczywistość. Jednocześnie potrzebujemy inteligentnych systemów, które pomogą nam w codziennych zadaniach. I wyręczą nas z tych nudnych i uciążliwych. Co jeszcze? Po odpowiedź na to pytanie zapraszamy do odcinka.

Konkurs dla kreatywnych

Zapraszamy, do poluzowania wodzy fantazji. Pod tym odcinkiem zbieramy pomysły na zawody przyszłości. Coś czego dziś nie ma, a za kilkanaście lat będzie realnym zajęciem, dającym utrzymanie. Czekamy na Wasze propozycje.

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: