Biometria (hack na iPhone 5S Touch ID)

Biometria - rodzina technologii przyszłości. Czy świat, który będzie nasz rozpoznawał na każdym kroku jest realny w niedalekiej przyszłości? Jeśli tak to może już dziś warto przygotować się na wszechobecne niebawem technologie biometryczne. Jakie cechy indywidualne warto badać i jak się to robi. Oraz niedawna informacja o złamaniu Touch ID w najnowszym iPhone 5S.

Złamano Touch ID w najnowszym iPhone 5S

Grupa niemieckich hackerów (Chaos Computer Club) skutecznie oszukała czytnik biometryczny obecny w najnowszym telefonie Apple [2]. Czy zatem Touch ID straciło na znaczeniu? Rozmawiamy o tym jak udało się przygotować fałszywy odciska palca [3] i czy było to trudne.

Technologie biometryczne - jak i dlaczego

Jak działa biometria [1]? Rozmawiamy o tym jakie technologie biometryczne stosuje się już dziś. Czytniki linii papilarnych, skanery siatkówki czy tęczówki, urządzenia badające rytm serca 8, rozpoznawanie głosu [4] i wiele innych - cała rodzina sensorów, które potrafią rozpoznać nas po naszych cechach indywidualnych. Jakie są wady i zalety takich technologii [5,6,7] i jak można rozpoznać czy nie mamy do czynienia z próbą oszukania skanera. A nawet.... jak rozpoznać czy "obiekt" żyje. To wszystko w tym odcinku. Zapraszamy!

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: