Ewolucja interfejsów użytkownika

Drugi odcinek video, pełen wizualizacji futurystycznych interfejsów użytkownika :) Zapraszamy do zastanowienia się wspólnie z nami jaką drogę przeszliśmy od kart perforowanych i mechanicznych interfejsów wsadowych, do czytania naszych myśli, interfejsów konwersacyjnych. A co czeka nas w przyszłości?

Kilka słów o bitcoinach, oraz Wasze pytania

Nadrabiamy zaległość z poprzedniego odcinka, Antek opowiada o bitcoinach, podajemy aktualny kurs zgodnie z polską stroną bitcoin.pl [1]. Wspominamy o tym że zbieramy Wasze pytania i że między innymi dzięki temu niebawem powstanie odcinek o cyfrowej technice audio.

Ewolucja interfejsów użytkownika

Opowiadamy o zmianach w interfejsach użytkownika, podpierając się chronologicznym zestawieniem interfejsów użytkownika [2]. Wizja komputera domowego sprzed lat [3] i model zachowań, który pozostał do dziś.

Od chwili upowszechnienia się dotykowych interfejsów użytkownika, mamy wiele pomysłów na to, by otoczyć nas wokoło dotykowymi wyświetlaczami [4,5], lub by symulować 3D na standardowym wyświetlaczu [6]

Ale interfejs dotykowy i monitor to nie jedyny sposób komunikacji. A gdyby tak po prostu rozmawiać [7,10]? A może najwygodniej byłoby, gdyby komputer czytał po prostu nasze myśli [8,9]?

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: