DEKOMPRESOR Live (2014/01/27 21:00): Flipboard, feedly, Pocket, Evernote - jak zarządzać informacją

W tym odcinku zastanawiamy się czy da się jakoś zapanować nad ogromem codziennie dostępnej informacji. Aplikacje, serwisy, metody filtrowania/wyszukiwania wartościowych treści. Mówimy też o protokole RSS i Atom, po co zostały wymyślone i dla kogo. Oraz o aplikacjach składających nam codzienną cyfrową gazetę i takich, które pozwalają zapisać coś do przeczytania na później.

Aktualności i ciekawostki

Kampania społeczna we Francji [2], mająca uświadomić małoletnich internautów, że w internecie trzeba bardzo uważać z kim nawiązujemy kontakt. Oraz Antek uzupełnia informacje z ostatniego odcinka, gdzie mówiliśmy o prawach autorskich - czy dozwolony użytek osobisty może działać, jeśli źródło pozyskania chronionego prawem autorskim materiału jest nielegalne.

Główny temat, czyli sposoby wyboru i zarządzania (subskrypcjami) treści z serwisów informacyjnych.

Jak nie zgubić się w codziennie dostępnym morzu informacji? Inspiracją do tego tematu była infografika [3]: jak zmienił nam się sposób konsumpcji treści wraz z pojawieniem się usług aktywnie dostarczających nam informacje. Zastanawiamy się nad jakością treści dostarczanej przez Google News [4]

Opowiadamy też o aplikacjach klientach RSS takich jak Feedly [5], lub Flipboard [6] - cyfrowa gazeta codzienna. Oraz o tym jak zmusić Flipboard do pobierania treści z polskich serwisów. Kaja proponuje też Google Currents (Google aktualności) [7]

Jeśli chodzi o zachowywanie na potem ciekawostek / ciekawych adresów znalezionych w sieci, mówimy o aplikacji Pocket [8]. Oraz o Evernote [9] i skanowaniu wizytówek [10], plakatów, folderów reklamowych etc.

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: