DEKOMPRESOR LIVE (2014/04/07 21:00): Internetowa walka dobra ze złem (Phishing, Hacking, DDOS, Spam)

W tym odcinku chcemy popatrzeć na internet nie od strony użytkowników, tylko z punktu widzenia tych, którzy internetu nadużywają. Najpierw podzielimy się z Wami kilkoma znaleziskami z internetu z ostatniego tygodnia, a potem naszym gościem będzie specjalista od bezpieczeństwa Janusz Urbanowicz.

Jakie nadużycia mają miejsce w internecie?

Które przekręty są specyficzne dla ery wszechobecnej telekomunikacji, a które mają wielowiekową tradycję? Co czyha na nas w mailowych załącznikach? Zapraszamy na kolejny DEKOMPRESOR Live, w którym o różnych internetowych nadużyciach opowiada nasz gość Alex, specjalista od bezpieczeństwa telekomunikacyjnego. Dowiesz się, jak działa botnet, jakie usługi można zamówić u rosyjskich gansterów internetowych oraz dlaczego nie należy spotykać się osobiście z nigeryjskim księciem, który pilnie potrzebuje naszej pomocy w odzyskaniu spadku.

Poza tym w odcinku

Krótko rozmawiamy o najnowszej reformie prawa europejskiego dotyczącej neutralności sieci[1], przebiegłej aplikacji “antywirusowej” na androidowe smartfony[2] oraz o najświeższym prototypie nowego pomysłu na baterię[3].

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: