iPhone 5S, Webflow, Canva, Google Web Designer, Google Hummingbird

Wracamy po wakacyjnej przerwie! Postanowiliśmy rozpocząć drugi sezon DEKOMPRESORA odcinkiem realizowanym na Google Hangouts Live (HD). A w odcinku znajdziecie min. informacje o nowych zupełnie darmowych narzędziach dla webmasterów.

Drugi sezon netcastu DEKOMPRESOR czas zacząć!

Wracamy do Was, przynosząc garść informacji i podsumowań z minionego lata. Zabieramy się za to tym razem zdalnie, dzięki Google Hangouts - to będzie prawdopodobnie nasze główne narzędzie w tym sezonie. Po pokonaniu jeszcze kilku drobnych trudności technicznych, będziemy mogli Was zaprosić do uczestnictwa w odcinkach na żywo (Hangouts On Air), czyli ciągle szukamy nowych sposobów na to, by DEKOMPRESOR był jeszcze ciekawszy i bardziej dla Was dostępny.

Co w odcinku

iPhone 5S/C czyli nowe dziecko Apple [1,2], co nowego przynosi [3]. Jakie problemy były związane z wypuszczeniem nowych "ajfonów" i systemu iOS 7 na rynek [4,5], dlaczego udało się go sprzedać już w liczbie grubo ponad 8 milionów sztuk [6]. I jak wypada w testach wydajności.

Narzędzia dla webmasterów - czyli WebFlow [7] i Google Web Designer [8]. Oraz Canva [9] - narzędzie on-line do tworzenia grafiki, np. ilustracji do internetu, czy ulotek/wizytówek.

Mniej i bardziej widoczne zmiany w Google - przejście na nowy algorytm generowania listy wyników wyszukiwań, algorytm "Hummingbird" (Koliber) [10]. Oraz usunięcie czarnego paska z linkami do produktów Google, który został zastąpiony ikoną [11], bardziej zgodną stylistycznie z tym co znamy z Androida.

Dodatkowo: Od niedawna można już synchronizować zakładki wszystkich posiadanych przeglądarek (Firefox, Chrome, Safari), za pośrednictwem Apple iCloud [12]. Steve Ballmer ogłasza, że zrezygnuje ze stanowiska szefa firmy Microsoft [13], Emmy dla 'House of Cards' [14], Grand Theft Auto V zarabia w jeden dzień 800 mln dolarów [15].

Zapraszamy

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: