Komputery jakie znacie, część 2

Komputery jakie znacie
Druga część odcinka o komputerach PC, zachęcamy do odwiedzenia linków pod odcinkiem - między innymi o różnicach pomiędzy kartami ATI/AMD a nVidia. Ponadto w odcinku: obudowy, zasilacze, wyświetlacze - jak wybrać. Oraz o ekranach typu Retina.

Co w odcinku

Druga cześć rozmowy o zwykłych komputerach PC. Mówimy o różnicach między kartami Radeon oraz Geforce, oraz o zmianach w zachowaniu i wyglądzie gry jeśli dysponujemy procesorem fizyki [1]

Po kartach graficznych, rozmawiamy o zasilaczach komputerowych [3], sposobie ich dobierania [2], oraz o sposobach na wyciszanie komputera [4] i obudowach jakie warto wybrać [5]

Mówimy też o różnicach pomiędzy panelami IPS a TN [10], oraz przyszłości z ekranami typu Retina, szczególnie jeśli chodzi o rozrywkę/gry [11].

Czego w odcinku nie było

Wspomnieliśmy o tym, że niektórzy potrzebują konfiguracji wielo-monitorowych, o tym że potrzebują ich min. projektanci i programiści. Ale nie wspomnieliśmy (zabrakło czasu), że konfiguracje wielo-monitorowe świetnie sprawdzają się też jeśli chodzi o gry. I tutaj zapraszamy do odwiedzenia linków [6,7,8,9], które pokazują możliwości technologii ATI Eyefinity oraz nVidia Surround.

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: