DEKOMPRESOR LIVE (2014/03/03 21:00): Koniec Mt.Gox oraz Project Ara

I stało się, jedna z największych giełd Bitcoin ogłosiła bankructwo. A mimo tego, Bitcoin ma się całkiem dobrze. O co tu chodzi? Oraz - Google Project Ara, na początku wyglądało jak skazany na porażkę pomysł, a teraz jest jednym z ważniejszych tematów ostatnich dni...

Project Ara - Google i Motorola chcą nam dać modularne smartfony

Google do swojego kalendarza dodaje Ara Developers' Conferences [7] - konferencja odbędzie się15-16 kwietnia. Mamy na niej zobaczyć gotowy prototyp nowego smartfonu. Będzie to początek nowej platformy, na której bazie ma powstać cały ekosystem modułów bazowych oraz oprogramowania. Ekosystem tworzony przez producentów sprzętu oraz programistów, którzy zechcą rozwijać pomysły oparte na nowym podejściu do telefonu/smartfonu. W skrócie - po co wymieniać cały telefon, skoro można wymienić tylko pojedyncze elementy, takie jak kamera lub wyświetlacz? O całym pomyśle i planach rozwoju przeczytacie w [2,3,4,5,6,8].

Mt.Gox przestał istnieć

Prawie 500 mln. USD w Bitcoinach znikneło [12,13]. Giełda ogłosiła bankructwo [11,]. A wszyscy czekają na prawdę na temat tego co się stało. FBI prowadzi śledztwo [10], a niektórzy zamiast biernie czekać, starają się wziąć sprawy w swoje ręce - łącznie z włamaniem się do infrastruktury Mt. Gox w poszukiwaniu prawdy [9]. Jeśli jesteście ciekawi tego co będzie się działo dalej (tak jak my), polecamy jeden z ciekawszych polskich blogów o Bitcoin [14].

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: