DEKOMPRESOR LIVE (2014/03/24 21:00): ROCK! w DEKOMPRESORZE oraz IEM 2014

Gość specjalny - Rock! (Remigiusz Maciaszek), którego na pewno znacie z bloga Ja, Rock! oraz niezliczonych filmów publikowanych na Youtube od ładnych paru lat. Do rozmowy włączył się też Dawid „DJYano" Maron z padtv.pl.

Intel Extreme Masters 2014

IEM 2014, czyli mistrzostwa świata w sporcie elektronicznym! Odbyły się pomiędzy 14 a 16 marca w Katowicach [7,8]. Imprezę odwiedziły niezliczone rzesze kibiców e-sportu, oraz wielu znanych youtuberów. Był ram tez Rock! [2]. Znacie go z prowadzonych przez niego kanałów na Youtube [3,4,5]. Rock! przyjął nasze zaproszenie i zgodził się opowiedzieć na gorąco o swoich wrażeniach z IEM 2014.

IEM 2014, po raz drugi w Polsce, został zorganizowany po mistrzowsku i tak samo poprowadzony przez ludzi z ESL [9]. Ale nie mniejsza zasługa spoczywa w rękach naszych Polskich kibiców e-sportu. Co podkreślane było wielokrotnie i przez organizatorów i przez samych kibiców, czy obserwatorów - dokładnie od tego Rock! rozpoczął relacjonowanie swoich wrażeń z tej niezwykłej imprezy. Kibice nie dość że dopisali, to jeszcze stworzyli niesamowitą atmosferę, dopingując zarówno swoich faworytów jak i przegranych. Wiele osób podkreślało, że "prawdziwy" sport czasem mógłby się wiele nauczyć (w tej kwestii) od swojego młodszego e-rywala.

Razem z Dawidem z pad.tv [6] i Kają "ciśniemy" Rocka! o takie tematy jak: ogólne spojrzenie na e-sport, czym są gry komputerowe w dzisiejszym świecie. Jak będzie się rozwijała ta gałąź rozrywki. Dla kogo są e-sporty, czy każdy może rywalizować, a jeśli tak to gdzie i jak rozpocząć swoją przygodę.

Podczas godzinnej rozmowy, dla które bazą był IEM 2014, okazało się że rozmawiając o grach, mówimy jednocześnie o więziach rodzinnych, pomysłach na spędzanie wspólnego czasu. O naturze rywalizacji, idolach do naśladowania, oraz o tym ile kosztuje sukces.

Zapraszamy serdecznie na ten DEKOMPRESOR.

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: