DEKOMPRESOR LIVE (2014/05/05 21:00): Scena Atari. Produkcje na osiem bitów wczoraj i dziś.

Ponownie gościem Dekompresora jest Daniel “Dely” Koźmiński i tym razem skupiamy się na demoscenie, a zwłaszcza najbardziej produktywnej -- atarowej.

Wspomnienia

Najpierw wspomnienia z czasów, kiedy internet dostępny był dla wybranych. Skąd więc można było dowiedzieć się o istnieniu sceny?Jak odkryć, że w okolicy odbywa się party, na które można pojechać? Zaskakująca odpowiedź brzmi: z telewizji. Ale nie w ten sposób, w jaki myślicie. Opowiadamy też o tym, jak wyglądało copy party wczoraj, a jak wygląda dziś. Kto jest potrzebny, żeby stworzyć grupę demoscenową, w jaki sposób organizuje się imprezy scenowe i czego można się na nich spodziewać. Wyjaśniamy też pojęcia i określenia używane na scenie.

Rodzaje produkcji wystawianych w konkursach na party

Omawiamy rodzaje produkcji wystawianych w konkursach na party. Oglądamy kilka demek, a Daniel objaśnia ich konstrukcję, elementy obowiązkowe, efekty oraz niuanse programistyczno-sprzętowe, dzięki którym to, co widzimy na ekranie, jest technicznie imponujące.

Aktualności w odcinku

Króciutko cieszymy się z nowych funkcji Skype i niektórych pomysłów racjonalizatorskich Amazonu, zapowiadamy też kryzys na rynku programów antywirusowych.

© materiały graficzne / myzyczne pochodzą od: